Plemena koček

PLEMENA KOČEK PERSKÉ A EXOTICKÉ KOČKY Perská kočka - perské kočky jsou čistokrevné a ušlechtilé plemeno. Toto plemeno je jedním z nejvíce c

Krásná pleť pomocí přírody
ŠOKUJÍCÍ! Tato světová velmoc přišla o PORNO! V jaké zemi jsou prasečinky zakázané?
Prokrastinace – náš každodenní nepřítel
Jak vybrat kolo pro dospělé?

PLEMENA KOČEK

  1. PERSKÉ A EXOTICKÉ KOČKY

Perská kočka

perské kočky jsou čistokrevné a ušlechtilé plemeno. Toto plemeno je jedním z nejvíce chovaných plemen.

Exotická kočka

– exotické kočky jsou krátkosrstou variantou kočky perské. Má úplně stejnou povahu a existuje ve stejných barevných variantách jako kočka perská.

2. POLODLOUHOSRSTÉ KOČKY

Americký curl

– typickým znakem těchto koček je neobvyklý tvar uší. U tohoto plemene se vyskytují dvě formy, a to dlouhosrstá i krátkosrstá.

Birma

– tato kočka je středně velkého růstu, dosahuje hmotnosti 2,5-6kg. Má přátelskou a společenskou povahu.

Mainská mývalí kočka

jedná se o jedno z nejstarších amerických plemen. Řadí se mezi domestikované kočky. Má velice přátelskou povahu.

Něvská maškaráda

sibiřské plemeno kočky. Mají milou a přítulnou povahu. Řadí se mezi aktivní plemena.

Norská lesní kočka

toto plemeno pochází ze severní Evropy. Tato kočka je velmi společenská. Nesnáší však samotu, takže se doporučuje chov s další kočkou.

Ragdoll

toto plemeno je druhým největším na světě. Působí velmi mohutným dojmem a váží 7-10kg. Tyto kočky jsou velmi přátelské a rády se mazlí.

Sibiřská kočka

– řadíme ji mezi středně velká plemena. Díky svému původu jsou tyto kočky velmi otužilé. Jsou klidné a přítulné povahy.

Turecká angora

 

– plemeno kočky domácí původem z oblasti Ankara. Tyto kočky jsou velice dobře a elegantně stavěné. Jsou středního vzrůstu a váží okolo 4,5kg.

Turecká van

vzácné plemeno kočky domácí původem z Turecka. Tyto kočky milují vodu a výborně plavou. Jsou většího vzrůstu a váží 5-7kg.

  1. KRÁTKOSRTSTÉ A SOMÁLSKÉ KOČKY

Bengálská kočka

řadíme ji mezi plemena kočky domácí. Vzhledem připomínají divokou kočkovitou šelmu. Mají aktivní a temperamentní povahu.

Britská krátkosrstá kočka

plemeno kočky domácí, které bylo vyšlechtěno ve Velké Británii. Byly vyšlechtěny křížením kočky perské a kočky domácí. Mají velice přítulnou povahu.

Barmská kočka

tyto kočky mají velice přátelskou povahu a jsou hodně inteligentní. Toto plemeno se řadí mezi malé až středně velké kočky a váží 4-6kg.

Burmilla

tyto kočky mají vyrovnaný charakter a jsou přátelské i k jiným kočkám. Jsou inteligentní, hravé a zvídavé.

Habešská kočka

– toto plemeno pochází z Etiopie a je jedním z nejstarších plemen. Tyto kočky jsou velice temperamentní a hravé.

Kartouzská kočka

toto plemeno bylo vyšlechtěno ve Francii. Tyto kočky jsou velmi inteligentní, klidné a tiché. Poměrně dobře se snáší s dětmi a i s jinými kočkami.

Cornish Rex

tyto kočky jsou velice přátelské a milé povahy. Mají rády společnost, a to nejen lidí. Tyto kočky jsou menšího vzrůstu a váží 2-5kg.

Devon Rex

– toto plemeno bylo vyšlechtěno v Anglii a to kolem roku 1960. Kočky tohoto plemene jsou velmi společenské. Dobře vycházejí s lidmi, jinými kočkami a se psy.

Donský sphynx

jedná se o plemeno nahé kočky. Jsou to velmi nenáročné kočky. Mají milou, temperamentní a zvídavou povahu. Velikostí se řadí ke středně velkým kočkám.

Egyptská mau

plemeno kočky domácí původem z Egypta. Tyto kočky jsou velmi inteligentní, snadno je dokážete naučit chodit i na vodítku. Jsou také aktivní a velmi hravé.

Evropská krátkosrstá kočka

tyto kočky jsou velmi přítulné povahy. Mají krátkou, hustou a lesklou srst. Existují desítky barevných variant tohoto plemene.

Německý rex

je to plemeno koček s kadeřavou srstí. Hmotností toto plemeno dosahuje 3-5kg. Stavbou těla je toto plemeno podobné obyčejné kočce domácí.

Japonský bobtail

je celkem staré plemeno kočky, které pochází z Japonska. V Evropě chov tohoto plemene není zatím moc rozšířen. Jedná se o středně velké plemeno s protáhlým tělem.

Korat

– toto plemeno pochází z Thajska a má stříbřitě modrou srst. Jedná se o středně velké plemeno o hmotnosti 3-5kg.

Kymerská kočka

toto plemeno pochází původem z USA. Je to robustní kočka s polodlouhou srstí a bez ocasu. Jde o velice milé a klidné kočky.

Manská kočka

– typickým znakem tohoto plemene je zkrácený či úplně chybějící ocas. Toto plemeno je nejvíce rozšířeno v Anglii a Skandinávských zemích. Mají celkem velkou a kulatou hlavu.

Ocicat

je plemeno kočky domácí, které vzhledem připomíná ocelota. Jednotlivci dosahují hmotnosti 3-7kg. Mají velké, lehce zešikmené oči.

Ruská modrá kočka

plemeno pocházející z Ruska. Tyto kočky vynikají neobyčejnou krásou a to zejména díky své stříbřitě-modré srsti. Byly to původně kožešinová zvířata.

Snowshoe

jsou to velmi inteligentní a přátelské kočky. Jsou celkem štíhlé. Mají oči zářivě modré barvy. Orientační cena tohoto plemene je okolo 15 000Kč

Sokoke

plemeno kočky domácí, které pochází z Keni. Jedná se o velmi aktivní kočky. Jsou také výbornými běžci. Jsou také velice inteligentní a společenské.

Somálská kočka

mají velice pružné a svalnaté tělo. Dospělí jedinci váží mezi 3-6kg. Tyto kočky jsou výborným společníkem a oddaným plemenem.

Sphynx

– je to bezsrsté plemeno s exotickým vzhledem. Řadí se mezi středně velké kočky. Jsou poměrně svalnaté. Jejich tělo je pokryto rozvrásněnou kůží, která je velmi teplá.

4. SIAMSKÉ A ORIENTÁLNÍ KOČKY

Balinéská kočka

toto plemeno pochází z USA. Toto plemeno je velice temperamentní. Tyto kočky nemají rády samotu, vyhovuje jim neustálá společnost jak lidí, tak i jiných koček.

Orientální kočka

toto plemeno je velice temperamentní a přátelské. Velikostí se toto plemeno řadí mezi středně velké kočky. Mají dlouhý bičovitý ocas.

Peterbald

toto plemeno pochází původem z Ruska. Tyto kočky jsou velmi inteligentní a přátelské. Velice rychle se učí. Mají rády přímý kontakt a komunikaci.

Siamská kočka

toto plemeno pochází původem z Thajska. Váží v rozmezí od 2-7kg. Jsou velmi energické a zvídavé. Snadno se naučí aportovat či chodit na vodítku.

Seychelská kočka

tyto kočky jsou velmi inteligentní a extrovertní povahy. Mívají silnou vazbu k člověku a nemají rády samotu.

  1. NEUZNANÁ PLEMENA

Americký bobtail

tyto kočky dosahují hmotnosti 3-7kg. Mají silné kulaté tlapky. Povaha těchto koček je velmi přátelská.

Americká hrubosrstá kočka

– povaha těchto koček je velice přátelská a až neobyčejně vyrovnaná. Tyto kočky jsou také velmi inteligentní.

Americká krátkosrstá kočka

toto plemeno se objevilo již v 15. století. Tyto kočky jsou velmi hravé a nenáročné. Jsou středně velkého vzrůstu.

Australian Mist

– jedná se o středně velké plemeno s kulatou hlavou a velkýma očima. Mají velice přívětivou povahu. Tyto kočky jsou schopny naučit se chůzi na vodítku či plnit různé příkazy.

Bombajská kočka

tyto kočky mají velmi klidnou povahu. Jsou přátelské k dětem. Toto plemeno se také výborně snáší se psy.

California spangled

tyto kočky jsou velmi laskavé a společenské. Jsou středně velkého vzrůstu. Toto plemeno pochází z USA, Kalifornie.

Cejlonská kočka

toto plemeno pochází z ostrova Cejlon. Je to převážně noční zvíře, samotářské a velmi teritoriální. Přes den se schovávají ve větvích nebo dutinách stromů.

Česká kadeřavá kočka

je to v podstatě perská kočka se zkadeřenou srstí. Povahově je toto plemeno velmi milé a klidné. Hmotností tyto kočky dosahují 4-8kg.

Nebelung

– toto plemeno je velice temperamentní a milé. Rozumí si jak s dětmi, tak i s ostatními zvířaty. Dosahuje hmotnosti 2,5-5kg.

Pixebob

toto plemeno je velmi milé a společenské. Tyto kočky dosahují váhy 4-8kg. Mají poměrně velkou a kulatou hlavu.

Ragamuffin

– toto plemeno je velmi přátelské a hravé. Velmi jim prospívá společnost. Je to poměrně velké plemeno, které vyspívá až do 4 let.

Selkirk rex

toto plemeno vzniklo v USA, roku 1987. Tyto kočky jsou nesmírně přátelské a vůči lidem jsou nesmírně vstřícné.

Skotská klapouchá kočka

své pojmenování dostala podle přehnutých ušních boltců dopředu. Díky svému původu jsou tyto kočky velmi odolné vůči nemocem a i nevlídnému počasí.

Thajská kočka

toto plemeno je velmi elegantní. Charakteristická je zakulacená hlava, jasně modré oči a poměrně dlouhé končetiny.

Tonkinská kočka

toto plemeno miluje být středem pozornosti. Jsou to poměrně společenská a inteligentní zvířata. Jsou schopny naučit se třeba i aportu.

loading...

COMMENTS