10 důvodů, proč šlápnout do pedálů

10 důvodů, proč šlápnout do pedálů Vtípky o mouchách v úsměvu cyklisty neberte vážně, když si chcete pořídit jízdní kolo, pořiďte si ho! Existuje tot

Redakční systém – co to je?
Úvod do Excelu
Jak vybrat kolo pro dospělé?
Prokrastinace – náš každodenní nepřítel

10 důvodů, proč šlápnout do pedálů

Vtípky o mouchách v úsměvu cyklisty neberte vážně, když si chcete pořídit jízdní kolo, pořiďte si ho! Existuje totiž celá řada důvodů, proč šlápnout do pedálů. Ať už si pořídíte kolo horské nebo trekingové, kolo jako dopravní prostředek do práce nebo jen tak pro relaxaci, 10 důvodů, proč šlápnout do pedálů vás v jeho pořízení jen utvrdí. 

1. Kolo formuje postavu a ubírá na váze

Jízda na kole formuje postavu a ubírá na váze. Budete se divit, jak moc se vám tělo vyrýsuje v případě, že budete jezdit pravidelně. Viditelné výsledky odborníci slibují již za 2 – 3 týdny pravidelného ježdění. Ale ne, abyste se šidili! Jízda jen z kopce se nepočítá. Efektivní hubnutí i rýsování svalstva docílíte jen tehdy, když si do pedálů pořádně šlápnete. Pokud je to možné, využijte kolo jako dopravní prostředek, na kole jezděte do práce a tímto si zajistěte pravidelný přísun cyklistiky. Na těžko formovatelná lýtka zabere právě cyklistika.

2. Jízda na kole vyplavuje endorfiny

Chcete zažít pocit štěstí? Zajezděte si na kole. Jízdou na kole z těla vyplavíte endorfiny, tak zvané hormony štěstí, které vám zajistí dobrou náladu. Vyšlápněte si kopeček, dva a zažijte pocit štěstí. Budete se divit, že v práci po tom, co zaparkujete své kolo ke stojanu vás nerozhodí ani  nabubřelý šéf s hromadou úkolů.

3. Na kole může jezdit každý

Že na kole může jezdit každý? No samo sebou! Ať už hubený nebo štíhlý, jízda na kole je pohyb na klouby nenáročný a tak ani nějaké to kilo navíc nevadí. Jízdu na kole ocení mladé i starší generace. Nové kolo tak můžete pořídit i vaší babičce k narozeninám.

4. Kolo je levný dopravní prostředek

Pořízení kola jako dopravního prostředku je výhodné i díky jeho ceně. Dobré kolo pořídíte již za několik tisícovek, které se vám ve srovnání s cenou benzínu rychle vrátí. Navíc do kola investujete jen jednou a to při jeho pořízení. Pak už pro jízdu využíváte vlastní energii. Pokud tedy máte třeba sebemenší možnost do práce jezdit na kole, využijte toho a ulehčete rodinnému rozpočtu.

5. Na kole se dostanete téměř všude

Výhodou kola, jako dopravního prostředku je skutečnost, že se na dvou kolech  dostanete téměř všude. Zácpa na cestách vás zkrátka nezdrží. A zatímco vaše kolegy omezí dopravní špička, vy budete doma rychleji. Na kole se dostanete do centra města, aniž byste složitě hledali chybějící parkovací místa.

6. Cesta na kole je rychlejší a efektivnější

Jezdit rychle a efektivně můžete právě na jízdním kole. Na kole se dostanete zcela všude a to i přes nečekanou uzávěrku, z cesty jen sjedete na chodníček v parku a nečekanou událost zkrátka necháte za zády. Efektivně tak uspoříte nejen benzín, ale i čas.

7. Na kole potkáte spoustu přátel

Víte, že všichni cyklisté táhnou za jeden provaz? Ano! Spojuje je přece nekonečná vášeň k cyklistice. Proto i přesto, že vyjedete sami, vracet se můžete ve dvou. Společně s novými přáteli se můžete přihlásit i do cyklistických závodů, kde poměříte své síly. Tak šlápněte do pedálů ve více lidech!

8. Jedete si svým tempem

Na kole si jedete svým tempem a to je právě ono! Netroubí na vás nervózní řidič za vámi, ani vás nezpomaluje traktor před vámi. Na kole jste zkrátka svým pánem a je jen na vás, jestli cyklistu před vámi doženete, předjedete nebo se s ním dáte do řeči.

9. Na kolo můžete vzít nákup, stejně jako malého spolujezdce

I kolo může být velice praktickým dopravním prostředkem, se kterým pořídíte nákupy nebo dopravíte svou ratolest do školky. Když si ke kolu připevníte i košík nebo dětskou sedačku, bude jízda na kole ještě smysluplnější. Na kole vás nepřekvapí nečekaná návštěva, pro kterou je třeba připravit chlebíčky ani porouchaný automobil a potřeba vzít dítě do školky.

10. Kolo je bezpečným dopravním prostředkem

Kolo může být velice bezpečným dopravním prostředkem. Minimálně už proto, že se můžete většinu svého času zdržovat mimo klasický provoz a využít spíše klidnější cyklostezky. I přesto je potřeba dbát velké ostražitosti. Kvůli bezpečnosti se cyklistům nedoporučují sluchátka s hudbou v uších, naopak klíčová je cyklistická helma, potřebné osvětlení, cyklistická vesta i další razící prvky. Před každou jízdou je dobré stav kola zkontrolovat.

Chcete si pořídit cyklistické kolo? Jen do toho! Je tolik důvodů, proč šlápnout do pedálů.

COMMENTS

loading...
loading...